Menu Zamknij

Placuszki migdałowe

Placuszki migdałowe są puszyste, leciutkie, pachnące wanilią i migdałami. Są dobre zarówno na ciepło, jak i na zimno. Do ich przygotowania używamy mleka migdałowego zamiast krowiego, a ja do ciasta dodałam jeszcze poduszonego banana, który smakowo pasuje do pozostałych składników. Przygotowanie takich placków jest banalnie proste. Jeżeli ktoś nie posiada miksera to bez problemu może też sobie placuszki migdałowe zrobić. W takim przypadku najpierw dokładnie rózgą kuchenną należy roztrzepać jajka, następnie dodać pozostałe składniki i dokładnie całość wymieszać, aby nie było grudek (banany i płatki migdałowe dodajemy na końcu). Placuszki migdałowe można zajadać posypane cukrem pudrem lub polane syropem klonowym, ale jeszcze lepiej smakują ze świeżymi owocami, np. borówkami, jagodami lub malinami. Możemy je również serwować z kubkiem ciepłego kakao lub mleka. Takie placuszki migdałowe sprawdzą się na ciepłe śniadanie lub podwieczorek, możemy je również zapakować w pudełko i dać swoim pociechom do szkoły. Można także wykorzystać je jako deser do popołudniowej kawy.

Placuszki migdałowe

Składniki na Placuszki migdałowe:

  • 1 i 1/2 szklanki mąki pszennej
  • 2/3 szklanki mleka migdałowego
  • 2 jajka
  • 1 banan
  • 1 łyżka cukru pudru
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
  • 2 łyżki płatków migdałowych
  • 2-3 krople ekstraktu migdałowego (opcjonalnie)
  • olej rzepakowy do smażenia
Placuszki migdałowe

Przygotowanie Placuszków migdałowych:

  1. Banana obrać i podusić widelcem.
  2. Do garnka lub większej miski wbić jajka, wlać mleko, dodać proszek do pieczenia, płatki migdałowe, cukier puder. Całość zmiksować mikserem na wolnych obrotach dosypując partiami mąkę pszenną. Na końcu dodać poduszonego widelcem banana i wymieszać łyżką. Można ciasto odstawić na 10-15 minut, aby odpoczęło. Ciasto powinno mieć konsystencję gęstej śmietany.
  3. Na patelni rozgrzać niewielką ilość oleju rzepakowego. Następnie nakładać łyżką lub nabierką porcję ciasta i smażyć placuszki migdałowe z obu stron na złoty kolor. Usmażone placki przełożyć na talerz wyłożony ręcznikiem papierowym w celu odsączenia z nadmiaru tłuszczu.
  4. Placki oprószyć cukrem pudrem i podawać z ulubionymi owocami lub dżemem.
  5. Polecam wypróbować przepis na racuchy na maślance.
Placuszki migdałowe
Placuszki migdałowe
Opublikowany wCiasta i desery, Obiad, Śniadanie i kolacja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *