Menu Zamknij

Dalgona Coffee

Dalgona Coffee to napój składający się z mleka, kostek lodu i kawowej, kremowej pianki. Do zrobienia domowej pianki potrzebujemy tylko trzech, podstawowych składników, a mianowicie kawy rozpuszczalnej, cukru i ciepłej wody. Ilość tych składników może być dowolna, ale ważne jest, aby zachować odpowiednie proporcje, czyli kawy, cukru i wody – 1:1:1. W moim przypadku jest to 6 łyżeczek każdego składnika. Z tych porcji zrobiłam dwie Dalgona Coffee. Dalgona Coffee to ciekawy sposób podania kawy w formie gęstej pianki pływającej na mleku. Przygotowanie takiej kawy jest bardzo proste i szybkie, a całość wygląda znakomicie. Piankę kawową uzyskujemy poprzez zmiksowanie kawy rozpuszczalnej, cukru i wody, a zajmie nam to około 3-4 minut. Najlepiej robić to przy pomocy ręcznego miksera, ale jeżeli takiego nie posiadacie sprawdzi się też zwykła, ręczna trzepaczka do ubijania piany. Jednak w tym przypadku ta czynność zajmie nam więcej czasu. Aromatyczna i orzeźwiająca Dalgona Coffee dobra będzie z mlekiem krowim, ale można ją też zrobić z mlekiem roślinnym, kokosowym lub owsianym. Mleko może być ciepłe lub zimne. Do zrobienia kawowej pianki należy koniecznie dać kawę rozpuszczalną, ponieważ inna się nie ubije. Natomiast cukier biały można zastąpić trzcinowym. Dalgona Coffee nie tylko świetnie smakuje, ale też pięknie wygląda. To idealny napój na upalne, letnie dni.

Dalgona Coffee

Składniki na Dalgona Coffee:

  • 6 łyżeczek kawy rozpuszczalnej
  • 6 łyżeczek cukru
  • 6 łyżeczek gorącej wody
  • kilka kostek lodu
  • mleko krowie lub roślinne
Dalgona Coffee

Przygotowanie Dalgona Coffee:

  1. Do wysokiego, wąskiego naczynia wsypać 6 łyżeczek kawy rozpuszczalnej, dodać 6 łyżeczek cukru i wlać 6 łyżeczek gorącej wody. Dokładnie wymieszać do rozpuszczenia się kawy i cukru. Następnie całość mikserem ubić na gęstą masę.
  2. Do dwóch, wyższych szklanek wrzucić kilka kostek lodu. Zalać zimnym mlekiem do 3/4 wysokości szklanki. Na mleko łyżką przełożyć spienioną piankę kawową. Wierzch tak przygotowanej kawy można posypać startą, gorzką czekoladą.
  3. Polecam wypróbować przepis na kawę mrożoną.
Dalgona Coffee
Opublikowany wKoktajle i drinki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *